Poskytované služby

Doprovod k porodu
Doprovod k porodu

Přes to, že jsem tři ze  svých čtyř dcer porodila v bezpečí domova, zastávám názor, že péči duly si zaslouží každá Žena, ať už se rozhodne rodit KDEKOLIV a JAKOLIV. Ráda Vás tedy doprovodím do Vámi vybrané porodnice , ale i k porodu doma. Doprovázím k porodům přirozeným a bezzásahovým, ale také k vyvolávaným porodů, medicínsky vedeným porodům i plánovaným císařským řezům. Stanu se Vaši kotvou v porodních vlnách a láskyplně Vás celým procesem provedu. Mými nástroji jsou bylinky, aromaterapie, rebozo, masáže, spinning babies, napářka, relaxace .

Kakaová ceremonie
Kakaová ceremonie

Přijďte ochutnat výborné ceremoniální kakao od tvůrců Cacayo Love . Svůj šálek kakaa si vychutnáte za zvuků léčivých hudebních nástrojů , jako jsou šamanské bubny, buben štěstí, tibetské mísy, zvonkohry Koshi aj. Celá ceremonie je provázená vedenou meditací v naprosté jemnosti a laskavosti. Ceremonii završíme intuitivním tancem a sdílením v kruhu, které je tolik potřebné a pro většinu z nás naprosto ozdravné. Skupinové ceremonie se konají pravidelně, 1x měsíčně v Mostě .

Předporodní rituál
Předporodní rituál

Rituál k oslavě těhotenství a uctění těhotné Ženy. Je možné uspořádat osobní rituál pro nastávající matku, nebo rituál pojmout jako oslavu s kamarádkami. Vše přizpůsobíme Ženě, pro kterou je rituál chystán, nejčastěji probíhá asi takto : Společně ozdobíme prostor, vytvoříme oltářek, nachystáme občerstvení. Usedneme do kruhu a ke sdílení si dáme ceremoniální kakao , nebo bylinný čaj. Každý může Ženě popřát něco hezkého k porodu . Je možné společně vyrobit bylinné koule na masáž bříška v šestinedělí , náramky podpory, namíchat bylinky k porodu . V pečující části můžeme Ženě ozdobit břísko hennou, namasírovat ji nohy, nebo záda, připravit jí napářku, nebo bylinnou koupel a uvolnit její tělo rebozem. Fantazii se meze nekladou a ráda připravím předporodní rituál přesně pro Vás.

Masáž bylinnou koulí
Masáž bylinnou koulí

Nejčastěji tuto péči poskytuji Ženám v době poporodní. Pečlivě vybraná směs bylin je zabalená do plátýnka tak, aby vznikla koule. Koule se uvaří , vymačká se z ní horká voda a teplá se přikládá na bříško , bedra. Jakmile trošičku zchladne masíruje se s ní oblast bříška, na které působí teplo blahodárně a byliny poskytují voňavou a intenzivní péči . 

Placentové kapsle
Placentové kapsle

Mocná síla placenty v sobě skrývá obrovské množství minerálů, železa , hormonů a genových informací. Zpracováním placenty na kapsle si tyto potřebné látky můžeme vrátit zpátky do svého těla a usnadnit si tak období šestinedělí, zvýšit laktaci, urychlit tak poporodní hojení. Placentu je potřeba buď dovézt ke mne domů v termoboxu, nebo ji po předchozí domluvě vyzvednu v porodnici/u Vás doma. Placentu zpracuji a Vám se do rukou dostane lahvička s kapslemi, které užíváte v období šestinedělí. 

Laktační poradenství
Laktační poradenství

Kojení je přirozené a krásné, to ale bohužel neznamená, že se vždy obejde bez problémů. Jsem certifikovanou laktační poradkyní a ráda Vám se těmito problémy pomohu, ať je pro Vás kojení již jen radostné. Poradenství probíhá v pohodlí Vašeho domova tak, ať se Vy i miminko cítíte co nejvíc uvolněně . Zkontrolujeme společně techniku sání děťátka a v případě potřeby ji upravíme. Ukážu Vám pohodlné polohy pro kojení Vašeho miminka. Pomohu s řešením nepřisávajícího se děťátka, nízkou tvorbou mateřského mléka, zánětem v prsu, ragádami, ucpaným mlékovodem ,odbouráním kloboučků . K zapůjčení mám hojivé stříbrné kloboučky, suplementory a elektrické odsávačky.

Poporodní rituál zavírání kostí La Cerrada
Poporodní rituál zavírání kostí La Cerrada

Jedná se o tradiční mexický léčivý rituál. Slouží k energetickému i fyzickému uzavření poporodního období .  Oslavuje novorozenou matku, její tělo. Tento rituál provádíme ve dvou, aby měla Žena zajištěnou vždy tu nejlepší možnou péči. Úvodem Žena sdílí svůj porodní příběh, pocity, očekávání, radosti, ale také zklamání i starosti - vše je dovoleno, je zde bezpečný prostor pro sdílení čehokoliv bez hodnocení. Vychutnáme si společně ceremoniální kakao a vybereme bylinky na napářku, nebo bylinnou koupel. Následuje masáž celého těla teplým olejem, meditace a zvuky léčivých hudebních nástrojů. Poté si Žena může zvolit, zda jí bude příjemnější vaginální bylinná napářka, nebo bylinná koupel. Zde je prostor pro nakojení děťátka, což je ve vaně plné bylin moc krásný a uvolňující zážitek .Element vody smívá ze Ženy všechny těžkosti, které ji porod a mateřství přinesly. Poté přichází samotné zavinování těla do rebozo šátků , zde dochazí k opravdu hlubokému uvolnění nejen těla, ale i emocí . Jakmile je Žena připravena , dochází k rozvázání a závěrečnému sdílení. 

Nošení dětí
Nošení dětí

Jako lektorka nošení dětí Trageschulle Vás naučím , jak uvázat miminko do šátku, nebo nastavit do ergonomického nosítka. Nošení na těle je pro novorozence přirozené a uklidňující. Kontakt s rodičem je pro něj známý , slyší jeho tlukot srdce, cítí jeho dech a slyší hlas. Během těhotenství jsme byli s miminkem nedílně spojeni, nemůžeme tedy čekat, že (až na vyjímky) bude děťátko spokojené mimo naše tělo, když je to , to jediné co zná z bříška. Podpořím Vás ve Vašich rodičovských kompetencích a dodám Vám potřebnou důvěru.  Ráda Váí půjčím šátek elastický, pevný, nebo přeskové rostoucí nosítko šité ze šátku, ať můžete zjistit, co Vám a Vašemu dítěti nejvíce vyhovuje. Pomohu Vám s kojením v šátku a naučím všechny potřebné úvazy - na břicho, bok i záda. 

Ženská bylinná napářka
Ženská bylinná napářka

Ráda Vám zapůjčím stoličku na bylinnou vaginální napářku a namíchám bylinky přesně, podle Vašich potřeb. Vybrat si můžete také z předem namíchaných směsí , vhodných jak pro období před porodem, při porodu, po porodu, nebo pro běžné použití v rámci svého ženského zdraví. Mohu Vám pouze poskytnout nástroje, nebo dorazím za Vámi domů a napářku pro Vás kompletně připravím. Vy se nemusíte starat vůbec o nic , jen usednout nad horkou páru a vnímat kouzelnou vůni speciálně namíchaných bylin.  

© 2022 Sandra Vetešníková Dušková .
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!