Lucie, Petr a Viktroka

25.11.2018
Osudové setkání
Se Sandrou jsem se potkala v den, kdy jsem se vnitřně rozhodla, že své první dítě nechci porodit do sterility nemocničního sálu. Ten den si přehrávám stále dokola, a přestože nejsem typ "ezoholky" co lítá na vesmírných energiích a moci, musím s pokorou sklonit hlavu a uznat, že tohle muselo být dílem nějaké vyšší moci. Sled náhod toho dne, či osud tomu chtěl, abychom se my dvě v ten den potkaly. No a já stále děkuji tomu hybateli děje, že naši cestu zkřížil. 
Od doby,kdy lékař potvrdil mé těhotenství jsem řešila, jak přivedu na svět své první dítě.Slýchala jsem od kamarádek jejich příhody z porodnic a bylo mi vnitřně hodně úzko při představě, že ležím na zádech ve sterilní místnosti a toužila jsem po svobodě v rozhodnutí, v jaké poloze dítě na svět přivedu. Zároveň jsem ale měla podvědomí o tom, jaké jsou při porodech přístupy personálu a věděla jsem, že ani já a ani partner nebudeme mít sílu se s nimi dohadovat a bít se za svá rozhodnutí. To byl ve finále i důvod,proč jsem se pro porod s dulou rozhodla.
Se Sandrou jsem si domluvila ihned konzultaci, abych si ujasnila věci, ve kterých jsem ještě neměla úplně jasno. Naše první setkání uběhlo jako lusknutí prstu a u druhého již byl partner, který se k porodu s "cizí ženskou" stavěl skepticky. Díky našemu vzájemnému naladění a k mému velkému překvapení začal o porod jevit čím dál větší zájem až mi to přišlo divný 😂. Konzultace se Sandrou mě, nezkušený prvorodičce pomohly nejen utříbit si v množství informací ty zásadní pro mně, ale dodaly mi jistotu v tom, že cesta, kterou jsem si vybrala, je ta správná a že po ní i přes pochybnosti některých, zvládnu za podpory její a mého partnera, dojít až do konce. Když nastal den, kdy se naše maličká rozhodla přijít na svět, byla Sandra podporou i tichým pozorovatelem toho, jak v obětí partnera přivedu na svět úplně sama bez jakéhokoliv lékařského zásahu své první dítě. Neuvěřitelnou podporou mi však byla i po porodu, kdy mi byla zároveň laktační poradkyní, lektorkou šátkování, naší podporou při péči o novorozeně a hlavně psychickou podporou v době, kdy právě lékařský personál ze mě udělal vystrašenou trosku a nekompetentní matku. Sandra tu pro nás byla a je pokaždé, když potřebujeme, její práce porodem nekončí a díky svému krásnému srdci se stala součástí naší rodiny. Pro nás už navždy zůstane sudičkou naší dcerky Viktorky. Za vše ti obrovské díky. 💞💞💞
© 2022 Sandra Vetešníková Dušková .
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!